MENU

Aktualności

PATCHLAB WEEKEND
Senster | WRO on Tour |
AV NIGHT | Szpitalna 1

Rozpoczynamy weekend! Już dziś długo wyczekiwana AV NOC, czyli cztery performansy audiowizualne, m.in. francuskiego artysty Maotik, który przedstawi poetycką wizję świata z perspektywy dronów. W programie także polski duet z Wrocławia z projektem Comfort Zones, cypryjska natura w widowisku Pandelisa Diamantides oraz kosmiczna podróż realizowana na żywo na systemie wizualnym 360° przez AB/DX z Meksyku. Bilety do nabycia przez Going lub przed wejściem.

Zapraszamy także do Kina na seans WRO on Tour: Secret Intelligence, czyli selekcję prac z programu Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 Draft Systems kuratorowaną przez Piotra Krajewskiego oraz film Geomancer opowiadający o twórczym przebudzeniu sztucznej inteligencji. Na najmłodszych o godz. 13 czekają godzinne warsztaty, podczas których z pomocą ozobotów stworzymy wspólną koncepcję miasta przyszłości. Wstęp wolny.

W sobotę, polecamy wybrać się do Hali technologicznej Wydziału Odlewnictwa AGH, gdzie na odwiedzających będzie czekał Re:Senster – gigantyczny, hydraulicznie uruchamiany, interaktywny robot ze stali, reagujący na ruch i dźwięk. Pionierska praca nurtu sztuki robotycznej została stworzona pod koniec lat 60. przez Edwarda Ihnatowicza. Po latach została odrestaurowana przez zespół koordynowany przez AGH w Krakowie i Wydział Intermediów krakowskiej ASP.

Na warsztaty z Anną Widerą z katowickiego Medialab, podczas których będzie można zbudować własnego interaktywnego robota, wszystkie miejsca są już zajęte. Ale zapraszamy na panel dyskusyjny prowadzony przez Wiesława Bartkowskiego zatytułowany Artysta i maszyna czy maszyna i artysta?. Eksperci i artyści m.in. z Wydziału Intermediów krakowskiej ASP, UJ i AGH wyjaśnią, co to jest sztuczna inteligencja, deep learning i sieci neuronowe, a dyskusja dotyczyć będzie tematu, jaki wpływ na sztukę i twórczość ma rozwój sztucznej inteligencji, obecnie i w przyszłości. Po panelu zapraszamy na AfterImage II, czyli performans audiowizualny na człowieka, instrumenty, drona i fale mózgowe.

W sobotnią noc punktem obowiązkowym dla fanów muzyki techno & house jest klub Szpitalna 1, gdzie w roli głównej wystąpi Franklin De Costa z Berlina, TASHA z Londynu oraz mocna obsada rodzimej sceny: RRRKRTA, OLIVIA, Discomule i Daniel Drumz. O oprawę wizualną zadba AB/DX z Meksyku. Bilety można nabyć przez Going lub przed wejściem.

W ostatni dzień festiwalu zapraszamy do kina w MOS, na wystawy, a wieczorem do Hevre+1 na premierę albumu Sleeping Places Pawła Pruskiego, Galerię 360° powered by On Lemon oraz festiwalowe afterparty podczas którego zagra DJ Ale z Werony. Wstęp wolny.

Do zobaczenia!