MENU

Uwaga! Robot w budowie. Arduino.


Uwaga! Robot w budowie. Arduino.
Anna Widera / Medialab Katowice

27.10.2018 | 13:00-20:00
Pawilon Wyspiańskiego | Sala konferencyjna
rejestracja | ilość miejsc 14

W czasie warsztatów zbudujemy interaktywne roboty badające otoczenie i wysyłające do niego sygnały zwrotne. Pracując w dwuosobowych grupach, zdecydujecie o tym, co Wasz robot będzie badał, czym reagował i jakie zasady będą rządziły przekształcaniem pomiarów w reakcję. Będziemy pracować z płytkami Arduino, dlatego zaczniemy od przedstawienia możliwości tej platformy, podstaw programowania i sposobu podłączania czujników. Nauczymy się też, jak uporządkować kod do obsługi czujników, żeby pozostał śliczny i przejrzysty oraz gdzie szukać pomocy, kiedy zdecydujecie się kontynuować swoją przygodę z Arduino. Wymagana jedynie ciekawość, wszystkiego, co potrzebne do realizacji projektów nauczymy się w trakcie (trust me, I’m an Engineer!)

Uczestnicy do pracy będą potrzebowali laptopów z wyjściem USB i zainstalowanym programem Arduino IDE. Środowisko można pobrać stąd, w wersji 1.8.7. Program jest darmowy, datki nie są obligatoryjne.

Warsztaty będą prowadzone od podstaw, więc nie jest wymagana żadna wiedza wstępna dotycząca programowania czy elektroniki. Jednocześnie jeśli ktoś ma już doświadczenie z Arduino będzie mógł zbudować bardziej zaawansowane urządzenie, jeśli tylko nie przeszkadza mu, że początkowa część wprowadzająca nie będzie dla niego nowością.

Zgłoszenia proszę kierować na adres : medialab@2018.patchlab.pl

Anna Widera
Senior iOS Developer w The Software House, zakochana w Swift’cie i idei, żeby kod czytać jak poezję. No, przynajmniej jak dobrą powieść! Wcześniej Creative Technologist w Netizens, skupiona na kreatywnym wykorzystaniu technologii w marketingu. Związana z Medialabem Katowice, gdzie prowadzi warsztaty z podstaw elektroniki i programowania, pracując na platformach Arduino i Bare Conductive. Kuratorka festiwalu sztuki i technologii art+bits. Fanka rękodzieła i wszelkiego DIY.