MENU

PROGRAM MUZYCZNY 2018

PROGRAM MUZYCZNY 2018

Tamil i Tajny projekt (PL)
23.10.2018 | 21:30 | wstęp wolny
Hevre +1 | Meiselsa 18

Interaktywny performans/instalacja. Opowiada o sztucznej/prawdziwej inteligencji i prawdziwej/sztucznej miłości a także o internetowych zbliżeniach, seksie bez seksu i ludziach udających androidy. Jak zapowiadają twórcy: „Używając autorskiego konceptu feedbacku MIDI oraz rozwiązań ASCII i glitch artu oraz dzięki programowi sterowanemu za pomocą przerobionych pralek będziemy malowali na żywo miłosną mozaikę, do której ścieżkę dźwiękową stworzy i zaśpiewa komputer”.


Kondensator Przepływu | Bartłomiej Chmara, Qba Janicki, Martyna Chojnacka (PL)
24.10.2018 | 21:00 | wstęp wolny
Hevre +1 | Meiselsa 18

Kondensator Przepływu to zespół stworzony przez przyjaciół ze szkolnej ławki – Qby Janickiego oraz Bartłomieja Chmary i artystkę wizualną Martynę Chojnacką. Ich drogi muzyczne od zawsze związane były z improwizacją, jednakże nigdy nie zamykały się w ramach jednego gatunku. Począwszy od pierwszej impro grupy Alias Free Trio, przez pierwsze produkcje związane ze sceną muzyki klubowej, a także kwartet Tirvyous Wagon z Tomaszem Sroczyńskim i Markiem Pospieszalskim oraz liczne spontaniczne kolaboracje wynikające z indywidualnych połączeń artystycznych obydwu twórców, silnie związanych ze środowiskiem artystycznym wyrastającym z klubu MÓZG.Patchlab Festival & Szpitalna 1 Presents Surprise!
27.10.2018 | 22:00 | BILETY Going / pierwsza pula 20zł / druga pula 25 zł / 30zł przy wejściu po północy
Szpitalna 1

Kontynuujemy dobrą tradycję współpracy Szpitalnej 1 z festiwalem Patchlab Festival, tym razem naszymi gośćmi będą Franklinem De Costa i TASHA!
Tematem 7. edycji festiwalu Patchlab są ARTBOTY, a sam festiwal odbędzie się w Krakowie w dniach 23-28 października 2018 r. Będzie okazja przyjrzeć się światu, którego coraz większą część stanowią inteligentne algorytmy, będzie można też m.in. spróbować nawiązać kontakt z kreatywną SI. Wspólnie badać będziemy zaś dźwięki serwowane nam przez najlepszych reprezentantów niezależnej tanecznej elektroniki. Tej nocy wystąpią:

Franklin De Costa (Killekill/ Mothers Finest/ Berlin)
Działający pod wieloma aliasami Franklin De Costa to berlińska legenda specjalizująca się w tanecznym, przecierającym szlaki housie i angażującym do cna techno. Działając zawsze na niekonwencjonalnych muzycznych terytoriach, jest dobrze znany w kręgach undergroundowych jako jeden z najbardziej konsekwentnych i innowacyjnych producentów DJ-ów. De Costa odpowiedzialy jest za słynne Mothers Finest w berlińskim Griessmuehle, które skupiają się wokół najświeższych połamanych i bassowych muzycznych doniesień z Londynu i Bristolu.

TASHA (Neighborhood / London)
Tasha to DJ-ka, producentka, promotorka i właścicielka londyńskiej wytwórni. Zyskała uznanie dzięki rezydenturze w Radar i radio Rinse FM. Grając TASHA łączy melodie płynnące na sile londyńskiego basu oraz techno zakorzenionym w brzmieniu Berlina i Detroit. W 2016 roku Tasha założyła wytwórnię Neighborhood gdzie działa wraz z Randomerem, Cadansem, Kamikaze Space Program, Metristem i Forest Drive Westem.

RRRKRTA (Brutaż / Warszawa)
RRRKRTA to polski DJ i promotor, jedna z kluczowych osób odpowiedzialnych za Brutaż, czołową polską imprezę i wytwórnię. Brutaż otrzymał w maju tytuł wytwórni miesiąca Resident Advisor. RRRKRTA jest także rezydentem Szpitalnej 1, znanym z angażujących oraz jednocześnie zaskakujących setów, a jego selekcja pozwala oderwać się od rzeczywistości i dać porwać muzyce na długo. Spodziewajcie się wszelkich form muzycznych zebranych w jedną spójną całość, spodziewajcie się niespodziewanego.

OLIVIA (Unsound / Radar / Kraków)
Olivia to jedna z najbardziej utalentowanych DJek w Polsce. Obecna na scenie od ponad 14 lat, współzałożycielka projektu Radar, bookerka Szpitalnej 1 oraz rezydentka klubu i festiwalu Unsound. Słynie z świetnej, nietuzinkowej selekcji muzycznej. Jej sety nigdy nie są takie same i zawsze zaskakują dużą odwagą i oryginalnością w doborze numerów. Najlepiej odnajduje się w brzmieniach surowego i brudnego techno, industrialu, electro, acid house, ebm, wave, synth i italo.
Fascynuje ją stylistyka science fiction z lat 70 i związane z tymi czasami retro roboty, które kolekcjonuje oraz nieskończoność kosmosu i paranormalne zjawiska.

Discomule (Unitrax / Krakow)
Discomule to DJ oraz producent z Krakowa znany ze swojej obszernej kolekcji winylowej i umiejętności utrzymywania tancerzy na parkiecie do wczesnych godzin porannych. Jego selekcja szerzy miłość do prostolinijnego disco i funku oraz wyszukanego i niebalnego house’u. Jest częścią duetu Unitrax i jest rezydentem Szpitalnej 1.

Daniel Drumz (U Know Me Records / Kraków)
Krakowski DJ / producent Daniel Drumz po raz pierwszy zyskał sławę jako nastoletni mistrz gramofonu, koncertując i nagrywając z polską legendą hip hopu Grammatik. Od tego czasu zagłębił się w futurystyczne, ciężkie brzmienia basu. Jego sety to praktyczne, pełne uduchowienia eksplorowanie futurystycznej elektroniki opartej na basie, zacierającej linie między niespokojnym a przyjemnym, brzydkim i pięknym, funky i ostrym.


Pruski Live – Sleeping Places (PL)
28.10.2018 | 20:30 | wstęp wolny
Hevre +1 | Meiselsa 18

Premiera debiutanckiego albumu Pawła Pruskiego – producenta muzycznego, twórcy muzyki elektronicznej,  występującym również pod pseudonimem Minoo. W nowym projekcie pt.  Sleeping Places przenosi słuchaczy w obręb ambientu oraz eksperymentalnej elektroniki. Wiodącą część albumu stanowią syntetyczne dźwięki połączone z przetworzonymi nagraniami terenowymi. Jest interpretacją tego, co pozostało w pamięci, a zostało wymazane z rzeczywistości, wypadkową wspomnień, które ujęte zostały w postaci dźwięków.