MENU

Patchlab Festival presents Geek Girls Carrots

Patchlab Festival presents Geek Girls Carrots

24.10.2018 | 19:00 | wstęp wolny
Hevre+1 | Meiselsa 18

Geek Girls Carrots to oddolna, globalna organizacja skupiająca się na przyciąganiu kobiet do świata nowych technologii. Tworzymy społeczność poprzez organizowanie meetupów, warsztatów i innych wydarzeń, na których ludzie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.Łączymy analityczki, architektów aplikacji, programistki, grafików, menedżerki IT, specjalistki od mediów społecznościowych, architektów systemów, kierowników projektów, kobiety z pomysłami na startup, studentki informatyki i wiele innych.

 

I. Sonia Milewska: „Artysta jako inżynier?”
Tytuł wystąpienia nawiązuje do nieukończonej książki polskiego artysty Edwarda Ihnatowicza, autora cybernetycznej rzeźby Senster, którą można zobaczyć również w ramach Festiwalu Patchlab. Na podstawie projektu restauracji Senstera i innych doświadczeń opowiem o współpracy artystów z inżynierami i nie tylko, a także o roli konserwatora sztuki w transdyscyplinarnym zespole, która plasuje się gdzieś pomiędzy sztuką a nauką.

Sonia Milewska– krytyczka i konserwatorka sztuki. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury w Instytucie Historii Sztuki UJ oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi dział sztuk wizualnych w O.pl Polskim Portalu Kultury. Członkini międzyuczelnianego projektu Re:Senster, który zakłada restaurację cybernetycznej rzeźby autorstwa E. Ihnatowicza. Interesuje się fotografią, sztuką nowych mediów, Art&Science oraz aktualną sztuką w Polsce.

 

II. Maja Schaefer: „Chat-bot, voice-bot… art-bot. Czy boty mogą mieć artystyczną duszę?”
Podczas prezentacji Maja wskaże różnice między różnymi typami botów. Pokaże, jak artyści na całym świecie używają technologii botów w swoich dziełach. I przede wszystkim dowiesz się, jak sama/sam możesz stać się art-bot-ystą!

Maja Schaefer – CEO w codeheroes i Chatbotize.
Ekspert w dziedzinie chatbotów – konsultuje, kreuje i wdraża boty dla popularnych marek. Współzałożycielka software house’u codeheroes i agencji Chatbotize, specjalizującej się w projektowaniu botów.
Absolwentka Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, ex-programistka. Doświadczenie zdobywała w takich firmach jak IBM czy Sabre. Entuzjastka startupów i nowych technologii.