MENU

AV NOC 2018

26.10.2018 | 20:00 | TICKETS Going / przy wejściu 20zł
Hevre +1 | Meiselsa 18

 

AERYON | Mathieu Le Sourd (Maotik) (FR)

„Aeyron” to performans audiowizualny. Widz zanurza się w świecie, który jest monitorowany (podglądany i podsłuchiwany) przez latającego drona. Wyobraźmy sobie dwa ekrany: na jednym wyświetlana jest zwykła mapa z zaznaczonym punktem startowym, a na drugim jej poetycka, cyfrowa wersja. W zależności od położenia drona widzimy i słyszymy różne kształty i dźwięki. Oceany, góry, lasy i miasta zmieniają się w chmurę punktów. Gps przechwytuje również materiały dźwiękowe z określonych lokalizacji (m.in. fale radiowe) i buduje z nich swoją muzyczną ścieżkę


Go Back to Hiding in the Shadows | Pandelis Diamantides (CY/NL)

Najnowszy performans audiowizualny cypryjskiego artysty Pandelisa Diamantidesa, znanego również jako Microseq. W swojej pracy Diamantides połączył ze sobą zdekonstruowane głosy ludzkie, dźwięki instrumentów, nagrania terenowe formacji skalnych, roślin, zwierząt i owadów, a także zdjęcia, filmy oraz przetworzone materiały wizualne zgromadzone wokół gór Troodos na Cyprze.


Comfort Zones | Bartłomiej Szlachcic, Paweł Galacki (PL)

Jak mówią o swoim projekcie artyści, „Comfort Zones” to „audiowizualny poemat dla analogowych marzycieli. Przestrzenna symbioza strumieni fotonów serfujących po częstotliwościach w neurochemicznym tańcu synaps. Artyści emitują myśli strumieniami organicznych powidoków i nastrojowych wibracji, które dynamicznie zmieniając stan skupienia nie pozwalają widzom oderwać oczu ani uszu. Zaślubiny szczerej ekspresji z troską o odbiorców.”


Signal:Ratio | ABDX (MX)

„Signal:Ratio” to czarno-biały performans audiowizualny. Generatywna opowieść inspirowana dźwiękami i sygnałami odbieranymi z przestrzeni kosmicznej i szumem pochodzącym z Ziemi.
Performans prezentowany jest na systemie projekcyjnym 360 stopni zbudowanym z 10 projektorów.