MENU

Aktualności

Patchlab GENERATOR PUBLIKACJA

Publikacja podsumowująca międzynarodową konferencję PATCHlab GENERATOR podczas edycji festiwalu w 2014 już jest!

PATCHlab generator: Pomiędzy kreacją a technologią

W poszukiwaniu przestrzeni pomiędzy.

Jakie znaczenie ma właście technologia dla twórcy? Gdzie przebiega granica pomiędzy ulotną myślą, impulsem do działania a określoną i sprecyzowaną technologią? Czy ta granica w ogóle istnieje? Czy może powstała przestrzeń dodatkowa, przestrzeń ?pomiędzy?, która odkrywa zupełnie nowe możliwości? Jeśli tak, to w jaki sposób z niej korzystać?

To pytania stanowiące pretekst do rozważań i interpretacji współczesnych zjawisk zachodzących we współczesnej sztuce i projektowaniu, które stawiali sobie uczestnicy międzynarodowej konferencji PATCHlab generator: Pomiędzy kreacją a technologią, która odbyła się 10.10.2014 r. w ramach międzynarodowego fetiwalu sztuki cyfrowej PATCHlab  w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Konferencja zorganizowana została wspólnie przez Fundację Kultural Kolektiv oraz Wydział Architektury Wnętrz Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Monografia pokonferencyjna dzięki szerokiemu spektrum poruszanych zagadnień wnosi wartościowe spojrzenie w obszar sztuk wizualnych i projektowych, a także nauk o nowych technologiach.

 Publikacja zawiera wykłady prelegentów (pełny program konferencji znajduje się tutaj) oraz przegląd edycji PATCHlab 2012-2014.

Konferencja odbyła się 11 października 2014 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i zorganizowana była we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

 P1080743