MENU

Aktualności

OTWARCIE Festiwalu Patchlab
Wernisaże wystaw ARTBOTY

Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab startuje już dziś, we wtorek 23.10!
Przed nami siódma edycja, podczas której artyści przyjrzą się światu, którego coraz większą część stanowią inteligentne algorytmy. Będzie można także podjąć próbę nawiązania kontaktu z kreatywną sztuczną inteligencją (AI). Zaprezentowane zostaną prace 43 artystów z Polski i z zagranicy, m.in. z Austrii, USA, Australii, Francji, Włoch czy Meksyku. Zapraszamy na otwarcie wystaw ARTBOTY w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki i w Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz na inaugurację Galerii 360° i afterparty.

18:00_otwarcie festiwalu i wernisaż wystawy ARTBOTY
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Zaczynamy od rysujących robotów. Zapraszamy na futurystyczną lekcję rysunku, gdzie modelem i inspiracją jest człowiek, a w roli artysty występują roboty. Human Study #1.5 Robots Named Paul to instalacja autorstwa Patricka Tresseta, francuskiego artysty i naukowca badającego komputacyjną kreatywność, sztukę i nasze relacje z robotami.

20:00_wernisaż wystawy ARTBOTY
Małopolski Ogród Sztuki
Zapraszamy do świata, w którym sztuka łączy się z potencjałem maszyn. Podczas wystawy będzie można m.in. przyjrzeć się manifestującym robotom słoweńskiego duetu Niki Oblak i Primoza Novaka, porozmawiać z chatbotem oraz ocenić poziom kreatywności AI. Algorytmy będą tworzyć obrazy, komponować muzykę, grać w gry i pisać wiersze, a inteligentny obraz Beholder ujawni myśli maszynowe na temat odwiedzających. Podczas wernisażu drinki będzie serwował robot Spritzerbot.

21:30_ inauguracja Galerii 360°, koncert Tamil i Tajny projekt (PL), afterparty
Hevre +1

W Hevre +1 zaprezentowane zostaną projekty audiowizualne dedykowane na platformę wizualną 360° zbudowaną z 10 projektorów. Blue tears autorstwa Teng Wen-hsin (TW), Imaginarium Ari Dykier (PL) oraz Moniiz Crazy Language (DE). Zapraszamy również na interaktywny koncert/performans Tamil i Tajny projekt opowiadający o sztucznej/prawdziwej inteligencji i prawdziwej/sztucznej miłości. Na afterparty zagra DJ Puto.

Do zobaczenia!